O nás

Mateřská škola je umístěna na okraji obce Lásenice. Jedná se o samostatnou jednopatrovou budovu s vlastní školní zahradou a jídelnou.

MŠ byla postavena v roce 1980. V letech 2019 - 2021 došlo ke kompletní rekonstrukci vnitřních prostor. Kuchyně, šatna, umývárna, toalety a třída, jejíž součástí je herna, tak dostaly nový nádech  a tím nabízí příjemné a estetické prostředí.

Jsme vesnická školka. Obklopují nás pole, louky, rybníky, les i řeka. Procházky po okolí nás baví. Také školní zahrada je ideální k pohybovému vyžití a tak ji využíváme ve všech ročních obdobích.  V létě si můžeme opéct špekáčky a v zimě řádit na bobech. Zahrada je vybavena altánkem, kde jsou uloženy hračky, také terasou, pískovištěm a prolézačkami. Jehličnany okolo plotu byly nahrazeny novými keři, ostatní vzrostlé stromy na zahradě poskytují stín.

Děti zde mají dostatek prostoru pro vlastní hru, učení, pobyt venku i relaxační činnosti. Našim cílem je, aby děti chodily do školky s úsměvem a těšily se na nové zážitky.

Poskytujeme kapacitu pro 28 dětí ve věku 3 - 7 let. (Mladší děti pouze po domluvě s ředitelkou školy.)